top of page
Keresés

Esküvőszervezés angol nyelven: 15 éves a HungarianWeddings.com

Szép évfordulót ünnepeltünk hétfőn, ugyanis akkor volt 15 éve, hogy elindítottuk az "esküvőszervezés angol nyelven" című szolgáltatásunkat, azaz regisztráltuk a HungarianWeddings.com domaint. Ebben a blogposztban egy kis visszatekintést nyújtunk a kezdetekről és az eddig megtett útról.


esküvőszervezés angol nyelven

Esküvőszervező 17 éve, azaz 2007 őszén lett belőlünk, Ekkor találkoztunk egymással, és dolgozunk együtt azóta is. Eleinte persze nem volt ennyire hivatalos ez a dolog, mint most, hiszen Viki Budapesten babázott, én (Timi) pedig Szekszárd környékén tevékenykedtem. Ez utóbbiról hamar kiderült, hogy az itt megszervezett esküvők nem fogják kitölteni a teljes munkaidőt, hiszen vidéken akkoriban alig volt kereslet esküvőszervezőre.


Emellett, adott volt a más kultúrák iránti érdeklődésem és a nemzetközi kapcsolatok szakreferens diplomám, illetve az angol (műszaki) fordítóként eltöltött 7 évem. Nem akartam, hogy kárba vesszen ez a tudás és a tapasztalat. Így jött valahogy az ötlet, hogy csinálok egy angol nyelvű honlapot. Nem vagyok biztos benne, hogy létezett akkoriban másik ilyen, hiszen esküvőszervezők is alig voltunk, hiszen akkor indult ez a szakma Magyarországon. Ekkor már 2009-et írtunk, és egy szép nyárvégi szerdán, 2009. aug. 5-én regisztráltam a szóban forgó domain nevet.


Ezután nálam is "babázás" következett, megszületett Emma, így Vikivel még szorosabbra fűztük a kapcsolatunkat, hiszen segítségre volt szükségem az esküvők lebonyolításához - nálam a szertartás meg a vacsora közti etetés a helyszínen valahogy nem volt opció.


Ez tehát egy kevésbé intenzív időszak volt az esküvőszervezésben, így az angol honlap is elvolt magában. Az online hirdetés akkoriban szintén gyerekcipőben járt, nem beszélve a mi e téren meglévő tudásunkról. A Google persze ezzel együtt is látott minket, és 2011-ben egy Angliában élő nemzetközi pár - román vőlegény és ír menyasszony - megtalált minket. Szégyen, de már csak a lány nevére emlékszem, Anne-nek hívták. A "két ország közt valahol" akarták az esküvőjüket megtartani, így esett a választásuk Budapestre a 2012 tavaszán megvalósult menyegzőhöz.


A Corinthia Grand Hotel melletti Szamosban találkoztunk először, és nem csináltuk titkot belőle, hogy ők az első külföldi ügyfeleink. Nagyon sok hasznos tanáccsal láttak el minket, és belevágtunk a szervezésbe. Soha nem felejtem el, ahogy ott álltunk ketten a Bálterem szélén, és beszippantott minket a nemzetközi esküvők világa. Az állam is leesett, amikor a vőlegény megköszönte a munkánkat az egész násznép előtt. Az édesapja beszédét sem felejtem el soha, magyarul, románul és angolul is köszöntötte a vendégeket. Akkor, ott, abban a pillanatban tudtam, hogy a nemzetközi esküvőszervezés örök szerelem lesz a számomra, és megtaláltam az utam nemrégiben választott szakmámon belül.


Ez volt a következő lépcsőfok a mi együttműködésünkben Vikivel, hiszen egyértelművé vált, miként tudnánk a legjobban felosztani egymást között a feladatokat. A konstrukció azóta is így működik. Amellett, hogy mindegyikünk viszi a rá osztott esküvőket kompletten, Viki jelen van Budapesten, találkozókra, nyílt napokra, szakmai rendezvényekre jár, én ajánlatot adok, szerződést írok, számlázok, összegyűjtöm a könyvelési anyagot és posztokat írok az online térbe. 2012-ben hivatalosan is összebútoroztunk a Cégbíróságon, azaz létrehoztuk a közös kft-nket.


2013-ban egy különleges projekttel folytatódott nemzetközi karrierünk, mi szervezhettük ugyanis Lisa és Alex esküvőturisták magyarországi esküvőit. Ők voltak az angol fiatalok, akik eladták mindenüket, és világ körüli útra indultak, hogy a lehető legtöbb országban összeházasodjanak. Nálunk tartották az 52. és 53. esküvőjüket, mert rám eléggé jellemző módon nem is egy, hanem két esküvőt szerveztem nekik. :D Egyet a Halászbástyán és egyet a Varga Tanyán, két számomra oly kedves, és egymástól oly nagyon különböző esküvőhelyszínen.


Az akkoriban írt blogot - bár a magyar piacon azóta már Red Shoes Weddings néven tevékenykedünk, ugye - megőriztem, itt olvashatjátok:



Ezután újabb és újabb külföldi ügyfelek találtak meg minket, és olyan kalandokban volt részünk, amit mi magunk sem hittünk volna - kezdve az akkori angliai Climate Change Minister lányának indiai-angol-magyar esküvőjétől (mely kapcsán meghívást kaptam Angliába egy igazi indiai esküvőre) a mostanra több mint 40 országból érkezett ügyfeleken át egészen a Covid-ig.


Ma is emlékszem Moira és Gábor esküvőjére a Varga Tanyán 2013-ban, ahová Dél-Afrikából, Amerikából és Európa különböző országaiból érkeztek a vendégek. Ott álltam, és arra gondoltam, "Dél-Afrika bazi messze van, és ezek az emberek egészen idáig utaztak ezért az esküvőért". Megértettem, hogy micsoda felelősséggel jár nemzetközi esküvőszervezőnek lenni., és hogy kvázi mini országimázs központként rajtam is múlik, hogy ezeknek a vendégeknek mit jelent majd Magyarország, ahová talán soha életükben nem jutott volna eszükbe eljönni, ha az a külföldi fiatal nem éppen egy magyarba szeret bele.


Ezt jelenti számunkra, hogy van egy angol honlapunk is.

26 megtekintés0 hozzászólás

Comments


bottom of page